Як підготуватися до поїздок в середені країни?

Багато хто в новорічні свята поїде відвідати рідних чи просто відпочити. Майже кожна подорож — це контакт із великою кількістю людей, що підвищує ризики захворіти на COVID-19. Тому нагадуємо, як зробити мандрівку максимально безпечною.

Насамперед вакцинуйтеся. Повний курс щеплень значно знижує ризик захворіти та передати хворобу іншим. Також запитайте у друзів чи родичів, до яких вирушаєте, чи вони щеплені. Якщо ні, запропонуйте їм почати вакцинацію на тривалих вихідних, поки мають вільний від роботи час (нагадуємо, що центри вакцинації не працюватимуть 1 і 2 січня).

Якщо ви не вакциновані, зробіть тест перед виїздом, щоб пересвідчитися, що рушаєте в дорогу здоровими.

Перш ніж вирушити в дорогу, перевірте, яка епідемічна ситуація в області, до якої ви прямуєте. Ця інформація постійно оновлюється на урядовому сайті про COVID-19: https://bit.ly/3J1fL4x.

Згенеруйте COVID-сертифікат. Про всяк випадок, збережіть його на телефон окремим файлом та роздрукуйте. Так ви не залишитеся без документа, якщо в “Дії” трапиться збій або телефон розрядиться. Те саме стосується паспорта і водійського посвідчення — майте з собою фізичний документ, який посвідчує особу.

Якщо маєте власне авто — їдьте ним, щоб не контактувати з іншими. Безпечною вважається поїздка з людьми, з якими ви разом мешкаєте.

Поїздки громадським транспортом організовуйте так, щоб не чекати на вокзалі або в аеропорту, краще обрати прямий маршрут без пересадок.

Купівлю квитків чи реєстрацію на рейс перенесіть в онлайн, щоб якнайменше стояти в чергах. Дотримуйтеся дистанції там, де це можливо.

У всіх приміщеннях та транспорті, навіть у таксі, носіть медичну маску або респіратор і регулярно їх змінюйте. Майте запас масок та антисептиків для рук.

Перевірте, чи є у вас контакти сімейного лікаря на випадок, якщо захворієте. Але дистанційну комунікацію узгодьте заздалегідь, щоб не телефонувати лікарю під час його вихідного чи відпустки.

Якщо погано почуваєтеся, залишайтеся вдома. Жодні квитки не варті того, щоб ризикувати своїм здоров’ям. Також не вирушайте в подорож, поки не завершили самоізоляцію.

Дата публікації: 11:22 30.12.2021