Телемедичне обладнання, небулайзери, електрокардіографи, аналізатори та інше медичне приладдя придбали в рамках обласного конкурсу мініпроєктів «Ефективна медицина в громаді». Проєкт Чугуївської міської ради став одним із його переможців. 23 грудня були презентовані результати реалізації проєкту за участі заступника голови Харківської обласної ради Валерії Мураєвої, депутата облради Володимира Рябка та міського голови Галини Мінаєвої

У 2021 році до складу Чугуївського міського центру первинної медико-санітарної допомоги увійшли дві амбулаторії та два фельдшерсько-акушерських пункти, розташованих у населених пунктах, що доєднались до громади.

Чугуївська міська рада всебічно підтримує медичні заклади, виділяє кошти на оплату комунальних послуг, поліпшення матеріально-технічної бази, забезпечення пільгових категорій населення безкоштовними лікарськими засобами тощо.

З метою розвитку медичної інфраструктури, збільшення кількості медичних послуг Чугуївська міська рада сприяє участі закладів охорони здоров’я в конкурсах, грантах різних рівнів.

Так, у 2021 році Чугуївська міська рада виборола перемогу в обласному конкурсі мініпроєктів «Ефективна медицина в громаді» з проєктом «Придбання сучасного медичного обладнання для надання якісних та своєчасних медичних послуг у фельдшерсько-акушерських пунктах сіл Зарожне та Велика Бабка Чугуївської територіальної громади».

Яке обладнання придбали?

Завдяки реалізації проєкту придбано сучасне телемедичне обладнання, кардіографи з можливістю передачі даних, комп’ютерне обладнання, ваги дорослі та дитячі, небулайзери, напівавтоматичний біохімічний аналізатор та аналізатор сечі.

Монітор 24 Dell встановлено у міських амбулаторіях в кабінетах лікарів загальної практики – сімейної медицини для здійснення прийому пацієнтів за допомогою телемедичного обладнання.

Наявність телемедичного обладнання вирішує проблему постійної доступності медичної допомоги для мешканців віддалених населених пунктів громади – сіл Зарожне, Тетлега, Піщане та Велика Бабка, підвищує її рівень та якість.

Бюджет проєкту

Загальний бюджет проекту склав 500,542 тис. грн, з них:

• 325,243 тис. грн (65%) – грантові кошти обласної ради,

• 148,3 тис. грн (29,6%– кошти місцевого бюджету,

• 26,999 тис. грн (5,4%) – кошти Чугуївського міського Центру.

– Я схвалюю такий сучасний підхід та ініціативність Чугуївської громади. Для жителів віддалених територій дуже необхідний сервіс, який покращує якість медичної послуги, що надається, – сказала Валерія Мураєва.

Які ще роботи проведено у 2021 році та які плани на наступний рік

Крім реалізації проєкту, у селі Зарожне у поточному році відремонтовано приміщення ФАПу: встановлено електричний котел, замінено систему опалення, налагоджено систему водопостачання та водовідведення, облаштовано приміщення санвузлу, зроблено вимощення навколо будівлі.

У планах на наступний рік – відремонтувати приміщення фельдшерсько-акушерського пункту у селі Велика Бабка, перенести амбулаторію сімейної медицини смт Кочеток до частини будівлі дитячого садка, де попередньо необхідно зробити необхідні ремонтні роботи.

– Я вдячна Харківській обласній раді за можливість брати участь у проєктах розвитку та фінансову допомогу в реалізації суспільно важливих ініціатив. Як міський голова і надалі буду приділяти особливу увагу питанню поліпшення якості надання медичних послуг у населених пунктах нашої громади, – зауважила міський голова Галина Мінаєва.

Довідково:

Чугуївська міська рада виборола перемогу в обласному конкурсі мініпроєктів «Ефективна медицина в громаді» двічі: у 2019 та 2021 роках.

Інформаційні бокси, телевізори, кулери, електронні табло на кабінети, таблички зі шрифтом Брайля, комп’ютер для медреєстратора – таким сучасним обладнанням забезпечено у 2019 році амбулаторії Чугуївського міського центру первинної медико-санітарної допомоги. Також, в рамках реалізації проєкту створено сайт Чугуївського міського ЦПМСД, медичний персонал пройшов навчання новітнім методам роботи.

Обладнання, придбане в результаті реалізації проекту, дозволило створити єдиний інформаційний медичний простір, де мешканці мають змогу записуватися на прийом до лікаря онлайн, отримувати інформацію щодо медичних послуг, шляхів профілактики захворювань.

Джерело

Альбом: У фельдшерсько-акушерських пунктах сіл Зарожне та Велика Бабка встановили нове медичне обладнання
Дата публікації: 13:54 24.12.2021