Типові помилки, які призводять до неможливості сформувати е-лікарняні

Типові помилки, які призводять до неможливості сформувати е-лікарняні

Під час перехідного періоду були виявлені типові помилки, які унеможливлюють реєстрацію медичного висновку щодо тимчасової непрацездатності та реєстрацію в Реєстрі листка непрацездатності застрахованих осіб.

З 1 жовтня 2021 року  всі медичні заклади повинні виписувати електронні листки непрацездатності, сформованих на підставі медичних висновків про тимчасову непрацездатність.

Під час перехідного періоду були виявлені типові помилки, які унеможливлюють реєстрацію медичного висновку щодо тимчасової непрацездатності та реєстрацію в Реєстрі листка непрацездатності застрахованих осіб.

Найпоширеніша помилка зі сторони громадян -"Особа відсутня у Реєстрі застрахованих осіб", яка найчастіше зумовлена невідповідністю паспортних даних у Реєстрі застрахованих осіб та електронному кабінеті пацієнта.

Для актуалізації даних про особу (при зміні паспорта) треба подати до територіального органу ПФУ особисто (через представника) Анкету застрахованої особи і документи, що ідентифікують та підтверджують інформацію про особу.

Також застрахована особа може:

  • увійти до особистого кабінету на вебпорталі ПФУ за допомогою КЕП;
  • в розділі "Комунікації з ПФУ" обрати "Анкета для зміни даних в Реєстрі застрахованих осіб";
  • заповнити всі реквізити електронного бланка анкети та прикріпити скан-копії паспорта (інших документів), підписати за допомогою КЕП та відправити до ПФУ.
Обов'язково потрібно перевірити та, при необхідності, надати лікарю, з яким підписано декларацію, оновлені дані стосовно паспорта. Також потрібно перевірити наявність та правильність реєстраційного номеру облікової картки платника податків (РНОКПП).

Інформація про персональні дані застрахованої особи завжди повинна бути актуальною та ідентичною як в ПФУ, так і в інформаційній системі охорони здоров'я.

Інша помилка часто виникає при реєстрації медичного висновку - "Відсутній страхувальник".

Вона пов'язана, насамперед, із звітуванням роботодавців за своїх застрахованих осіб. При прийнятті особи обов'язково потрібно подавати повідомлення про прийняття на роботу за будь-якими типами трудових договорів. При формуванні звітів щодо ЄСВ потрібно ретельно перевіряти дані про РНОКПП, а для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття РНОКПП і мають відмітку у паспорті, паспортні дані, вказані у звіті.

В ситуації із переведенням працівників на інші посади у Додатку 5 до об'єднаної звітності потрібно вказувати тільки дати початку роботи на новій посаді з проставлянням ознаки "1" у графі "Переведено, призначено на іншу посаду або роботу, переміщено до іншого підрозділу". Вказання дати припинення на попередній посаді та підстави про звільнення призведе до помилки "Відсутній страхувальник".

Переглядів: 349
Дата публікації: 09:54 07.10.2021
© КП "Чугуївський міський центр первинної медико-санітарної допомоги"
BingoBest